Krakowski radny chce bojkotu Leroy Merlin! „…niedługo będziesz ginął za Warszawę”

  • Post category:Polska

„Bojkot gospodarczy firm robiących interesy z Rosją to JEDYNY sposób na zwycięstwo. Putina nie obchodzi ile czołgów straci i ile ludzi ginie. Musimy zagłodzić rosyjskie społeczeństwo, aby się zbuntowało się i obaliło Putina. To jedyna rzecz, której się obawia, dlatego reaguje tak brutalnie na relatywnie małe i niegroźne demonstracje w Moskwie czy Sankt Petersburgu.” – pisze Krakowski radny.

Reklama


„Po Ukrainie następne będą państwa bałtyckie a potem my. Więc jeżeli komuś przeszkadza ten bojkot i obawia się o polską gospodarkę i miejsca pracy, mam jedno zdanie:
„Jeżeli nie chcesz walczyć o Kijów, to niedługo będziesz ginął za Warszawę”. – dodaje.

Reklama

Tymczasem na stronie Leroy Merlin czytamy:

„Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, zarówno naszych pracowników, jak i klientów, Zarząd Leroy Merlin Polska podjął decyzję o wstrzymaniu współpracy z dostawcami z Rosji i Białorusi.

Dotychczasowa współpraca miała charakter marginalny, jednakże powyższa decyzja ma dla nas wymiar symboliczny. Najlepszą rzeczą jaką możemy w tej chwili zrobić to okazać solidarność z ofiarami tego konfliktu oraz przeznaczyć realne i materialne wsparcie wszystkim poszkodowanym.

W związku z tym, całkowity dochód ze sprzedaży wszystkich produktów pochodzenia białoruskiego bądź rosyjskiego, które jeszcze znajdują się na półkach sklepowych, będzie w całości przekazany na rzecz potrzebujących, zarówno w Polsce, jak i w Ukrainie. Jesteśmy w stałym kontakcie z kilkuset pracownikami Leroy Merlin Ukraina, którzy w dalszym ciągu przebywają w Kijowie i Odessie. Zarówno oni jak i członkowie ich rodzin, którzy znaleźli się na terytorium Polski, objęci są naszą opieką.

W tym celu Leroy Merlin Polska w trybie natychmiastowym przeznacza 1 milion zł na wsparcie materialne i finansowe obywateli Ukrainy. Jest to jedynie pierwszy etap działań pomocowych.”