Ukraiński wywiad: „Putin szykuje atak terrorystyczny na elektrownię atomową w Czarnobylu”!

  • Post category:Polska

Wywiad ukraińskiego ministerstwa obrony alarmuje. Zdaniem ukraińskich służb Putin przygotowuje atak terrorystyczny na elektrownię atomową w Czarnobylu.

Reklama

Putin szykuje atak terrorystyczny na elektrownię atomową w Czarnobylu

Reklama

▪️ Według dostępnych informacji Władimir Putin zlecił przygotowanie ataku terrorystycznego na elektrownię atomową w Czarnobylu. Kontrolowana przez Rosję elektrownia atomowa w Czarnobylu planuje wywołać katastrofę spowodowaną przez człowieka, za którą okupanci będą próbowali przenieść odpowiedzialność na Ukrainę.
▪️Obecnie ChNPP jest całkowicie odłączona od systemów monitoringu Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA). Stacja nie jest pod napięciem. Żywotność dostępnych generatorów diesla jest przewidziana na 48 godzin konserwacji systemów bezpieczeństwa.
Okupanci odmówili dostępu do stacji ukraińskim mechanikom. Zamiast tego „białoruscy specjaliści” udali się tam na polecenie Aleksandra Łukaszenki. Wśród nich pod przykrywką elektrowni atomowych przyjeżdżają też rosyjscy dywersanci, by zorganizować zamach terrorystyczny.
▪️Jednak w ostatnich dniach oddziały Putina zaatakowały elektrownię jądrową Zaporoże i Charkowski Instytut Fizyki i Techniki (gdzie znajduje się eksperymentalny reaktor jądrowy).
▪️W celu naśladowania udziału wojska ukraińskiego w katastrofie w Czarnobylu okupanci próbują stworzyć fałszywe „dowody” na potwierdzenie swojej wersji. W szczególności w pobliżu lotniska Antonov w Gostomlu zauważono rosyjskie lodówki samochodowe, które zbierają ciała zabitych ukraińskich obrońców. Istnieje możliwość, że zostaną przedstawieni jako zabici sabotażyści w strefie Czarnobyla.
▪️Oznacza to, że bez uzyskania pożądanego rezultatu z lądowej operacji wojskowej i bezpośrednich negocjacji Putin jest gotów uciekać się do nuklearnego szantażu społeczności światowej w imię ustępstw na rzecz Ukrainy.
▪️Teraz Ukraina, świat i sama Rosja rozumieją, że wypowiedzi o zaangażowaniu Ukrainy w tworzenie zagrożenia nuklearnego to tylko scenariusz bez talentu.
– Jednak takie działania Putina będą miały katastrofalne skutki dla całego świata. Wydaje się, że na to liczy rosyjski dyktator, domagając się niedopuszczalnych ustępstw.