Minister z PiS: „To, że w Polsce nie ma obozów dla uchodźców, jest zasługą rządu” [WIDEO]

  • Post category:Polska

„To, że w Polsce nie ma obozów dla uchodźców, to właśnie zasługa polskiego rządu” – powiedział z mównicy sejmowej wicepremier Henryk Kowalczyk.

Reklama

„Wiem, że nie możecie już patrzeć na to, że polski rząd znakomicie sobie radzi, że społeczeństwo naprawdę nie słucha was, tylko jednak pomaga, na ile może uchodźcom ukraińskim” – dodał.
Awantura rozpoczęła się, kiedy posłanka Urszula Zielińska (KO) zgłosiła wniosek formalny o przerwę i uzupełnienie porządku dziennego o informację MSWiA na temat działań rządu w zakresie udzielania pomocy humanitarnej uchodźcom przybywającym z Ukrainy do Polski.

Reklama

Posłanka przekazała wiadomość, którą – jak zaznaczyła – otrzymała z domu ukraińskiego w Przemyślu. „Pani Urszulo, alarmuję, że sytuacja stała się dramatyczna. Nie mamy miejsc noclegowych, pociągi przestały wystarczać, matki z dziećmi koczują na dworcu i niestety pod gołym niebem. Energia wolontariuszy już nie wystarcza, a ciągle napływają ludzie. Punkt recepcyjny na dworcu w nocy nie działał. Boję się, co będzie jutro