Zbiórka „Pomoc dla Lwowa”! Polacy we Lwowie pomagają uchodźcom z zachodniej Ukrainy

  • Post category:Polska

Paweł i Bronia są Polakami, wychowali się we Lwowie i na co dzień skupiają polską społeczność na kresach. Teraz pomagają uchodźcom ze wschodniej Ukrainy goszcząc ich w swoim apartamencie we Lwowie. Możemy im pomóc na kilka sposobów! LINK do zbiórki: https://zrzutka.pl/bks9nh

Reklama

„Drodzy Przyjaciele, w ten trudny czas przyjmujemy we Lwowie w AM Apartaments Lwów uchodźców ze wschodniej Ukrainy, są to osoby z różnych zakątków Ukrainy, z Charkowa, Sum, Czernihowa, Kijowa, Zaporoża i innych mniejszych lub większych miast, Ci ludzie najczęściej nie mieli nawet czasu zabrać ze sobą niezbędnych rzeczy, bo okazali się często ostrzeliwani i bombardowani znienacka, niektórzy zatrzymują się u nas na dobę i jadą dalej do Polski, Czech, Słowacji, Niemiec i innych krajów, bo mają wielki strach. To jest wielki dramat. Nasze możliwości pomocy są ograniczone, ale pomagamy na ile to jest możliwe i udostępniamy nasz Apartament dla kilku rodzin jednocześnie, każdy pokój dla innej rodziny, tak aby pomóc jak największej ilości osób. Jeśli chcecie nas wesprzeć jest na to kilka sposobów:
1. osobiście dowieźć pomoc bezpośrednio do nas we Lwowie po wcześniejszym umówieniu się
a) artykułów spożywczych ( kawa, herbata, cukier, olej, kasza, makaron, słodycze itp.)
b)środki higieny (pasta do zębów, szczoteczki, szampony, żele pod prysznic, mydło, papier toaletowy, kosmetyki, pampersy itp.)
c) środki czystości (proszek do prania, płyn do płukania tkanin, płyn do naczyń itp.)
d)materace, karimaty, śpiwory, pościel, ręczniki, koce, poduszki ( lokal jest na 6 osób. ale staramy się przyjąć więcej osób )
2. dowieść pomoc do Przemyśla i stamtąd zostaną one dowiezione do Lwowa (adres podam w wiadomości prywatnej)
3. Zrobić przelew na ukraińskie bądź polskie konto (podam w wiadomości prywatnej)
4. Udostępnij ten post dalej to nic nie kosztuje….
Za każde wsparcie będziemy wdzięczni!
Wszelkie szczegóły na nr tel. :
+48 507744297 Polska
+38 093 000 7771 Ukraina
+38 0978711570 Ukraina (viber)” – czytamy we wpisie.

Reklama