Ukraina ujawnia szokujące informacje! To miało stać się ze Lwowem!

  • Post category:Polska

„SBU pokrzyżowała plany Kremla dotyczące nowych „republik ludowych” na zachodniej Ukrainie” – informuje Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.

Reklama

„Według ukraińskich służb specjalnych „Federalna Republika Ukrainy” miała obejmować następujące obszary:
▪️ Iwano-Frankiwsk
▪️ Zakarpackie
▪️ Lwów
▪️ Tarnopol
▪️ Czerniowce
Logika tworzenia pseudoformacji polega na wstrząsaniu sytuacją na tyłach ukraińskiego wojska. Mianowicie – na tych terenach, których nie może zdobyć regularne wojsko.
Według okupantów stworzenie pseudorepubliki pozbawiłoby siły zbrojne wsparcia i wsparcia z tyłu.
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała organizatora i kluczowe postacie sieci w obwodzie iwanofrankowskim. Według wywiadu w regionach zachodnich i centralnych mieli zwerbować ponad pół tysiąca zdrajców.
Uzbrojeni separatyści mieli wyeliminować kluczowe siły bezpieczeństwa i urzędników państwowych.
Następnie planowano przejąć budynki administracyjne w regionach i proklamować „republiki ludowe” na wzór tzw. „L/DNR”, a następnie zjednoczyć je w nowe państwo kontrolowane przez Rosję.
SBU znalazła w organizatorze gotowe manifesty skierowane do wojska, sił bezpieczeństwa i ludności cywilnej Ukrainy z wezwaniami do przyłączenia się do nich. Ponadto znaleziono apel do obcych państw z żądaniem uznania nowej „enklawy”.
Wspólnicy buntownika zeznawali przeciwko niemu, a z organizatorem prowadzone są czynności śledcze.
Zgodnie z art. 109 (działania mające na celu zmianę siłą lub obalenie ustroju konstytucyjnego lub przejęcie władzy państwowej) kodeksu karnego, zdrajcy i jego wspólnikom grozi 10 lat więzienia.” – czytamy w oświadczeniu SBU

Reklama