Biedronka przekazuje10 mln zł na rzecz ukraińskich uchodźców!

  • Post category:Polska

„Przekazujemy 10 mln zł na rzecz ukraińskich uchodźców w ramach wspólnego programu pomocy Biedronki i Fundacji Biedronki. Sieć Biedronka przeznaczy 5 mln zł na dostarczenie uchodźcom z Ukrainy niezbędnej żywności, środków higieny i czystości. Kolejne 5 mln zł przeznaczy Fundacja Biedronki na długofalową pomoc uchodźcom. Chcemy pomóc – szybko i skutecznie” – czytamy w komunikacie sieci Biedronka.

Reklama

w związku z tym:
• Fundacja Biedronki nawiązuje współpracę z organizacjami, które mają pod opieką osoby z Ukrainy i najlepiej znają ich potrzeby. Program obejmie przede wszystkim osoby, które w Polsce nie mają bliskich i przyjaciół. Jednym z elementów pomocy będą specjalne bony na zakupy w Biedronce, by zabezpieczyć ich podstawowe potrzeby.
• Pracownikom sieci Biedronka obywatelstwa ukraińskiego zatrudnionym na umowę o pracę przekazujemy specjalną zapomogę w wysokości 1000 zł. Pierwsze wypłaty trafiły w ręce 600 potrzebujących już w tym tygodniu.
• Biedronka przygotowała i uprościła ścieżkę zatrudnienia dla członków rodzin pracowników pochodzących z Ukrainy oraz pracuje nad dodatkowym wsparciem dla ukraińskich kolegów i koleżanek.
• We współpracy z LUX MED zapewniamy dostęp do pomocy psychologicznej pracownikom sieci obywatelstwa ukraińskiego. Uruchomiona została specjalna infolinia. Przy telefonach czekają specjaliści z zakresu psychologii znający język ukraiński.
Możecie na nas liczyć! 💪🐞 Слава Україні!

Reklama