Kim jest Duch Kijowa? Boją się go wszyscy Rosjanie

  • Post category:Polska

Ukraiński pilot sieje postrach nad niebem swojego kraju. Pomimo przewagi i liczebnej i technologicznej Rosjan, „Duch” zestrzeliwuje kolejne maszyny.

Reklama

Podczas wojny na Ukrainie wyłaniają się prawdziwi liderzy i bohaterowie.

Reklama

Jednym z nich jest prezydent Wołodymyr Zełeński, który pomimo wielokrotnych namów został ze swoimi ludźmi w Kijowie. Innym jest żołnierz wojsk inżynierskich Witalij Skakun, który wysadził sie z mostem, ponieważ nie było czasu na zdalne odpalenie ładunków. Jeszcze inni to żołnierze z Wyspy Węży, który mieli do przekazania krótkie trzy słowa rosyjskiemu wojskowemu okrętowi.

Dla Ukraińców idolem jest też „Duch”. Pilot zestrzelił już około 14 maszyn, a obecnie może i więcej, gdyż statystyki nie są podawane na bieżąco. Pilot jest już podwójnym asem myślistwa, gdyż zwyczajowo za asa uważa się pilota, który zestrzelił 5 maszyn.

Niektórzy zastanawiają się czy jest to rzeczywista postać czy tylko legenda, ale chodzą słuchy, że pilot jest byłbym polotem firmy świadczącej usługi dla USA. Nie każdy bowiem wie, że USA często wynajmuje firmy, które latają na MIG-ach, by symulować walki w przestrzeni. Tacy pilocie niejednokrotnie wylatane mają tysiące godzin i wiedzą wszystko o tych maszynach, co daje im ogromną przewagę w przestworzach.