Rosjanie zbombardowali zoo w obwodzie charkowskim! Nie żyją zwierzęta!

  • Post category:Polska

„Jesteśmy całym sercem z naszymi Przyjaciółmi z ogrodów zoologicznych w Ukrainie . Monitorujemy stytuację w ukrainskich zoo i jesteśmy gotowi do organizowania wszelkiej niezbędnej pomocy, gdy tylko taka będzie potrzebna. Dyrektor Warszawskiego ZOO dr Andrzej G. Kruszewicz jest w stałym kontakcie z Dyrektorem Kijowskiego zoo Kirillem Trantinem oraz dyrektorami pozostałych ukraińskich ogrodów zoologicznych.” – informuje warszawskie zoo.

Reklama„Póki co dyrektor Trantinem uspokaja, że pracownicy ogrodu zoologicznego, jak i zwierzęta są bezpieczne. Zoo w Kijowie ma zapasy pożywienia dla zwierząt i obecnie nie potrzebuje jakiejkolwiek pomocy.
Zbombardowano zoo w obwodzie Charkowskim, gdzie pięć pocisków trafiło w Zoo – Feldman Ecopark. W wyniku bombardowania życie straciły trzy jelenie.
Warszawskie zoo było azylem w trakcie II wojny światowej, a teraz wraz z Miasto Stołeczne Warszawa pragniemy zaprosić Was, by cała stolica stała się takim azylem dla uchodźców z Ukrainy” – czytamy we wpisie stołecznego ogrodu zoologicznego.

Reklama