Dmytro Kuleba: „Przerażające uderzenie rosyjskich rakiet w Kijów”

  • Post category:Polska

„Przerażające uderzenie rosyjskich rakiet w Kijów. Ostatnim razem nasza stolica doświadczyła czegoś takiego w 1941 roku, kiedy została zaatakowana przez hitlerowskie Niemcy.” – napisał na Twitterze Dmytro Kuleba minister spraw zagranicznych Ukrainy. 

Reklama

Fot. To Się Dzieje / Shutterstock

„Ukraina pokonała to zło i pokona to. Zatrzymaj Putina. Odizoluj Rosję. Zerwij wszystkie więzi. Wyrzuć Rosję ze wszystkiego.” – dodaje polityk.

Reklama

24 lutego 2022 roku wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę. Wybuchy słychać w wielu miastach, w tym w stolicy Ukrainy, w Kijowie. Dziś prezydent Wołodymyr Zełenski przekazał, że Ukraina zrywa stosunki dyplomatyczne z Rosją. Jak podkreślił, państwo rosyjskie stoi po stronie zła.

Szef państwa ukraińskiego zwrócił się także do mediów. Poprosił, aby pokazywali, jak odważnie walczą ukraińscy żołnierze oraz, że otrzymują ogromne wsparcie ze strony obywateli.

„Nasza armia jest pełna odważnych ludzi”

-mówił. Zaapelował też, że każdy kto jest gotowy, może zgłosić się do centrum mobolizacji i uczestniczyć w obronie Ukrainy. Rząd czeka także na zgłaszanie się lekarzy oraz oddawanie krwi, która może zapewnić zdrowie, a nawet życie wielu poszkodowanym osobom.