PILNE! USA wysyłają do Europy dodatkowo 7000 żołnierzy: „między innymi wojska pancerne”

  • Post category:Polska

„USA wysyłają do Europy dodatkowo 7000 żołnierzy – poinformował Polskie Radio wysoki rangą przedstawiciel Pentagonu. Będą to między innymi wojska pancerne i zostaną początkowo rozlokowane w Niemczech. Żołnierze odlecą do USA w najbliższych dniach.” – poinformował Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w Białym Domu.

Reklama

 

Wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę. Wybuchy słychać w wielu miastach, w tym w stolicy Ukrainy, w Kijowie. Dziś prezydent Wołodymyr Zełenski przekazał, że Ukraina zrywa stosunki dyplomatyczne z Rosją. Jak podkreślił, państwo rosyjskie stoi po stronie zła.

Reklama

Szef państwa ukraińskiego zwrócił się także do mediów. Poprosił, aby pokazywali, jak odważnie walczą ukraińscy żołnierze oraz, że otrzymują ogromne wsparcie ze strony obywateli.

„Nasza armia jest pełna odważnych ludzi”

-mówił. Zaapelował też, że każdy kto jest gotowy, może zgłosić się do centrum mobolizacji i uczestniczyć w obronie Ukrainy. Rząd czeka także na zgłaszanie się lekarzy oraz oddawanie krwi, która może zapewnić zdrowie, a nawet życie wielu poszkodowanym osobom.