PILNE! Orędzie prezydenta Dudy do Polaków! „Niezliczone tragedie, śmierć i zniszczenie” [WIDEO]

  • Post category:Polska

„Dziś nad ranem wojska rosyjskie rozpoczęły zbrojną agresję przeciwko naszemu sąsiadowi niepodległej, suwerennej Ukrainie. Decyzją Władimira Putina w Europie rozpętana została wojna. Oznacza ona niezliczone tragedie, śmierć i zniszczenie.” – powiedział Prezydent Andrzej Duda orędzie do Polaków. 

Reklama„Nikt nie zna tego lepiej od nas Polaków, tak ciężko doświadczonych przez wojny i agresje. Nasi sąsiedzi Ukraińcy zdają dziś najtrudniejszy możliwy egzamin ryzykując własnym życiem.” – powiedział Andrzej Duda.

Reklama

„Do tej pory wielu światowych przywódców łudziło się, że z Władimirem Putinem i Rosją można prowadzić normalne negocjacje zawierać porozumienia, które będą respektowane. Jako Polska wielokrotnie ostrzegaliśmy przed taką postawą. Mówił o tym prezydent Lech Kaczyński w swoim przemówieniu wygłoszonym w trakcie rosyjskiej agresji na Gruzję, kiedy ostrzegał: „dzisiaj Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę”. Niestety nie wyciągnięto wniosków z tamtej lekcji i wydarzyły się i wydarzają kolejne tragedie. Dlatego dzisiaj tak ważna jest jedność i wspólne zdecydowane stanowisko wobec Rosji całej zachodniej wspólnoty” – mówił prezydent Polski.