Klinika Optima z ZAKAZEM stosowania amantadyny!

  • Post category:Polska

Klinika Optima z Przemyśla, która na swojej stronie internetowej przekonywała, że „Można wyleczyć COVID 19 w 48 godzin”  ma zakaz stosowania amantadyny.

Reklama


„Na prośbę bardzo licznego grona lekarzy i tragicznej sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie ponownie udostępniam własny schemat leczenia. Uprzedzam, że udostępniam go w oparciu o swoje obserwacje i doświadczenia. Zawsze można go przeanalizować i zmienić w oparciu o własne doświadczenia. Zastrzegam, że to ja jestem autorem tego schematu. To jest mój projekt autorski, ja go stworzyłem, analizowałem i rozwijałem samodzielnie.” – czytamy na stronie kliniki.

Reklama

Na dzisiejszej konferencji prasowej w Ministerstwie Zdrowia Rzecznik Praw Pacjenta powiedział: „Jeśli pojawiłyby się badania naukowe potwierdzające skuteczność amantadyny w leczeniu chorych z COVID-19, wówczas wszczęlibyśmy kolejne badania. Dziś amantadyna nie jest zalecana, nie ma naukowych dowodów na jej skuteczność. Amantadyna może nieść złudne poczucie skutecznego leczenia. Nie można było podjąć innej decyzji niż zakazanie jej stosowania przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej OPTIMA w Przemyślu”

„No i uwalili. Pokazali jakieś wykresy wg których rzekomo nie ma różnicy między stosowaniem amantadyny a placebo i wprowadzili zakaz stosowania amantadyny przez przychodnię „Optima”.- piszą ludzie w mediach społecznościowych