Szaletowi karatecy zatrzymani. Policja umieszcza wideo z zawodów w toalecie

  • Post category:Polska

Za zniszczenie elektrycznej suszarki do rąk odpowiedzą dwaj młodzi skarżyszczanie. 18-latek i 16-latek kopiąc zniszczyli urządzenie znajdujące się w lokalu sportowo-rekreacyjnym w Skarżysku-Kamiennej. Straty oszacowano na 3000 złotych. Obu wandali rozliczy sąd. W przypadku młodszego będzie to sąd rodzinny.

Reklama

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek. Po godzinie 20 dwóch młodzieńców zniszczyło elektryczną suszarkę do rąk zamontowaną w toalecie lokalu sportowo-rekreacyjnego w Skarżysku. Z nagrań na monitoringu widać, jak obaj kopią w urządzenie powodując jego uszkodzenie.

Reklama

W środę kryminalni „odwiedzili” miejscowego 18-latka, karanego już za przestępstwo narkotykowe i uszkodzenie mienia. W mieszkaniu gościł jego rówieśnik, który siłą rzeczy również wpadł w kłopoty. Policjanci ujawnili przy nim gram białego proszku, zakwalifikowanego wstępnie jako amfetamina. Tego samego dnia do komendy trafił jeszcze 16-letni współsprawca zniszczenia suszarki. Młodzi wandale usłyszeli zarzuty. Obaj przyznali się do zniszczenia cudzego mienia. Młodszy tłumaczył, że chciał wyładować złość po kłótni z dziewczyną, a kompan mu wtórował.

16-latkiem zajmie się teraz sąd rodzinny. Jego kolega odpowie przed sądem dla dorosłych. Za zniszczenie lub uszkodzenie cudzej rzeczy ustawodawca przewidział karę nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Opr. JG / Źródło: KPP w Skarżysku – Kamiennej