Przewoził nielegalnych imigrantów. Byli wycieńczeni, głodni i spragnieni

  • Post category:Polska

Policjanci z grajewskiej drogówki zatrzymali pod Szczuczynem bmw na francuskich numerach rejestracyjnych. Za kierownicą siedział 27-letni Francuz. Autem podróżowało dodatkowo 4 mężczyzn, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Pasażerowie byli wycieńczeni, głodni i spragnieni. Okazali się nimi obywatele Sri Lanki. Policjanci podzielili się z nimi ciepłym posiłkiem. Kierowca-obywatel Francji decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Z kolei Lankijczycy zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Reklama

Fot. Policja

 

Reklama

W miniony poniedziałek około 20 policjanci z grajewskiej drogówki zatrzymali do kontroli bmw na francuskich tablicach rejestracyjnych. Za kierownicą bmw siedział 27-letni mieszkaniec Francji. W trakcie przeprowadzonej kontroli okazało się, że w aucie znajduje się jeszcze 4 obywateli Sri Lanki.

Mężczyźni byli wycieńczeni, głodni i spragnieni. Okazało się, że wszyscy nielegalnie przekroczyli granicę. Mundurowi podali im wodę do picia, a po przewiezieniu do budynku komendy zapewnili również ciepły posiłek.

Na szczęście żaden z pasażerów nie potrzebował pomocy medycznej i mężczyźni ostatecznie zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej. Kierowca decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. 27-latek odpowie za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.