Najman ostro reaguje na zatrzymanie „Szczeny” w związku z pobiciem partnerki i dziecka [WIDEO]

  • Post category:Polska

Chłopaki do wzięcia to polski serial dokumentalny emitowany od 7 października 2012 na kanale Polsat Play. Tym razem głośno jest o Ryszardzie „Szczenie”, który został zatrzymany w związku z pobiciem matki swojego dziecka i… samego dziecka! Na wieści o zatrzymaniu zareagował Marcin Najman. 

Reklama

W nagraniu opublikowanym w serwisie Youtube Najman zwraca się do Wysokiego Sądu:

Reklama

właśnie dotarła do mnie wiadomość, że Ryszard „Szczena” Dąbrowski został zatrzymany przez policję, w sprawie awantury domowej (…) Wysoki Sądzie, większa kara, niż walka ze mną, Szczeny nie spotka. Więc jeżeli jest to jakiś argument, proszę to wziąć pod uwagę. Ryszard „Szczena” Dąbrowski zapłaci za to, co wyczyniał wczorajszej nocy”słyszymy.

Portrety młodych mężczyzn z miasteczek i wsi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej i nie lubiący słowa „singiel”. Wolą swojskie „kawaler”. Szukają partnerek na całe życie, ale ich szkolne koleżanki wyjechały do miast i nie zamierzają już wrócić. Oni sami pracują dorywczo na czarno, w miejscu zamieszkania.

W soboty i niedziele spotykają się przed sklepami na wsiach, krążą po rynkach lub stoją na dworcach autobusowych. Boją się ludzkich kpin. Nie wierzą, by oni, ubrani w bazarowe ciuchy, jeżdżący zdezelowanymi autami, mogli czymś zaimponować dziewczynom. Część z nich w akcie desperacji zgłasza się do biur matrymonialnych.

Jednym z bohaterów programu jest  „Szczena”, czyli Ryszard Dąbrowski. Mężczyzna jest dobrze znany mazowieckiej policji. W 2018 roku został zatrzymany przez funkcjonariuszy w związku trzema listami gończymi dotyczącymi między innymi prowadzeniem pojazdu po pijanemu i oszustw kredytowych.

„38-letni mieszkaniec Ciechanowa dziś w nocy został zatrzymany w policyjnym areszcie w związku z awanturą domową. Po wytrzeźwieniu będą z nim wykonywane czynności w związku ze zdarzeniem” – przekazała portalowi o2 rzeczniczka ciechanowskiej policji.

Jak podaje Pudelek.pl dziecko „Szczeny” prawdopodobnie trafiło do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, skąd przetransportowano jedo szpitala. „W krwi malucha lekarze wykryli podobno alkohol…” – pisze serwis.