Owsiak grzmi: „Piekło dzieci… Rzecznik to kompletny ignorant. Polska łamie międzynarodowe prawa”

  • Post category:Polska

„Piekło dzieci. Tego piekła, które przeżywają dzieci migrantów w Polsce, nie widzi kolejna instytucja, czyli Rzecznik Praw Dziecka.” – napisał Jerzy Owsiak na Facebooku.  

Reklama„Obecny Rzecznik to kompletny ignorant, a dzisiaj, kiedy Polska łamie międzynarodowe prawa dotyczące uchodźców, jego brak reakcji, to nawet nie skandal, ale zwykła zbrodnia. Po zaniechaniu jakichkolwiek działań przez PCK, biuro RPD to buda pełna bezdusznych darmozjadów.
Wspomagajmy tych, którzy mają odwagę pomagać! Tyle wstydu przynoszą działania systemowe! Nie zgadzajmy się z tym!” – pisze Jerzy Owsiak.

Reklama

Ocenił także postępowanie Polskiego Czerwonego Krzyża:

„PCK skapitulowało

Nawet najbardziej brutalna historia związana z wojennymi zawieruchami, które przetaczały się przez Polskę, zawsze wyzwalała w Polskim Czerwonym Krzyżu determinację i odwagę, aby pomagać potrzebującym. Straszliwa pożoga drugiej wojny światowej sprawiła, że organizacja ta skutecznie niosła pomoc potrzebującym. Czerwony Krzyż, tak samo jak Czerwony Półksiężyc, jest wiarą w to, że najbardziej potrzebujący i czekający na uratowanie życia, mogą mieć nadzieję.

W Polsce w 2021 roku Polski Czerwony Krzyż skapitulował i nie potrafi uruchomić swoich mocy – a ma je

świetnie

zorganizowane – np. kuchnie czy szpitale polowe, aby pomóc znajdującym się na terenie Polski, często bezimiennym, imigrantom. Ideą tej organizacji jest niesienie pomocy każdemu. Ta kapitulacja PCK miażdży każdą ideę, którą do tej pory nosiła w sobie.

Fundacja WOŚP jest w kontakcie z organizacjami wolontariackimi, które pragną tę pomoc nieść mimo ogromnych obostrzeń związanych ze stanem wyjątkowym. Każdy dzień jest sumą tragicznych wydarzeń, których nie odwrócimy i każdy dzień niestety w żaden systemowy sposób nie zmniejsza tragedii tych ludzi. Dlatego wielkie podziękowania dla tych wszystkich, którym ich los jest nieobojętny i którzy zgodnie z ideałami także Polskiego Czerwonego Krzyża są gotowi nieść pomoc. Apeluję w imieniu Fundacji do Pana ministra Kamińskiego o wydanie zgody ratownikom medycznym, którzy chcą działać w ramach swojego powołania i chcą udzielać pomocy medycznej osobom, którzy naprawdę jej potrzebują.” – czytamy we wpisie.