Już jest szczepionka na COVID-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Kiedy będzie dostępna?

  • Post category:Polska

Pfizer i BioNTech ogłosiły, że szczepionka przeciw COVID-19 dla dzieci poniżej 12 roku życia jest już gotowa. Potwierdziły to pozytywne wyniki badań.

Reklama

Fot. Pixabay

U uczestników w wieku od 5 do 11 lat szczepionka była bezpieczna, dobrze tolerowana i wykazała silne reakcje przeciwciał neutralizujących
Firmy planują jak najszybciej przekazać te dane FDA, EMA i innym agencjom regulacyjnym na całym świecie
Wyniki u dzieci poniżej 5 roku życia spodziewane są jeszcze w tym roku
NOWY JORK I MAINZ, Niemcy–(BUSINESS WIRE)– Pfizer Inc. (NYSE: PFE) i BioNTech SE (Nasdaq: BNTX) ogłosiły dziś wyniki badania fazy 2/3 wykazujące korzystny profil bezpieczeństwa i silne reakcje przeciwciał neutralizujących u dzieci w wieku od 5 do 11 lat stosując schemat dwóch dawek 10 µg podawanych w odstępie 21 dni, dawka mniejsza niż dawka 30 µg stosowana u osób w wieku 12 lat i starszych.

Reklama

Odpowiedzi przeciwciał u uczestników, którym podano dawki 10 µg, były porównywalne do tych odnotowanych w poprzednim badaniu Pfizer-BioNTech u osób w wieku od 16 do 25 lat uodpornionych dawkami 30 µg. Dawka 10 µg została starannie dobrana jako dawka preferowana ze względu na bezpieczeństwo, tolerancję i immunogenność u dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Są to pierwsze wyniki kluczowego badania szczepionki przeciw COVID-19 w tej grupie wiekowej.

Dyrektor generalny Pfizera, Albert Bourla, powiedział, że firma może przesłać dane dotyczące dzieci w wieku od 5 do 11 lat do końca września. Oznacza to, że szczepionka może być dostępna przed Halloween.