Kto poukłada te klocki? Lego szuka dyrektora generalnego w Polsce na cały region!

  • Post category:Polska

„Poszukujemy utalentowanego i zorientowanego na wyniki dyrektora generalnego, który ma kierować rynkami PUB (składającymi się z Polski, Ukrainy i krajów bałtyckich), aby pomóc nam osiągnąć nasz cel, jakim jest dotarcie z doświadczeniem LEGO® do milionów dzieci na całym świecie!” – zachęca duński producent klocków na popularnym portalu społecznościowym.

Reklama

Reklama

Fot. Pixabay

Podstawowe obowiązki

Nasz dyrektor generalny będzie odpowiedzialny za strategiczne i operacyjne zarządzanie biznesem LEGO na pięciu bardzo zróżnicowanych rynkach. To znaczy stymulowanie wzrostu dzisiejszego biznesu o wartości prawie 200 milionów euro poprzez sprostanie wymaganiom konsumentów końcowych i kupujących, a także klientów we wszystkich kanałach (sklepy firmowe LEGO, specjalista z zabawkami, detaliści, hipermarkety, drogerie, sprzedawcy online, dystrybutorzy itp.) w szybko zmieniającym się i wysoce konkurencyjnym środowisku
Wyznaczenie strategicznego kierunku dla biznesu, co oznacza również przełożenie strategii Grupy na specyficzne dla PUB-u strategie sprzedażowe i marketingowe, m.in. konkretne działania wdrożeniowe. Należy jednak również mocno skoncentrować się na prowadzeniu biznesu operacyjnego – a zwłaszcza na rozwijaniu istniejących i nowych relacji z klientami” – czytamy w ogłoszeniu.

Nazwę Lego przedsiębiorstwo przyjęło w 1934 r. Jest to skrót utworzony od duńskiego zwrotu „leg godt” (baw się dobrze), natomiast jednym ze znaczeń tego wyrazu po łacinie jest „składam”.

W 1947 przedsiębiorstwo Lego zaczęło produkować zabawki z tworzywa sztucznego. Wielki światowy sukces przyniosły przedsiębiorstwu klocki – cegiełki składane razem za pomocą systemu wypustek i odpowiadających im gniazd, pozwalające na uzyskiwanie wielu możliwych kombinacji połączeń. Pierwszy rodzaj klocków wyprodukowany został w 1949 roku, w ciągu następnych lat przedsiębiorstwo stopniowo poszerzało asortyment. Sposób łączenia klocków został opatentowany 28 stycznia 1958. Począwszy od lat 60. XX w., zestawy klocków Lego umożliwiają budowę miast z modelami między innymi: domów, samochodów, zawierały także figurki mieszkańców. W 1975 roku w zestawach pojawiły się pierwsze proste minifigurki (zob.: Ludzik Lego), a obecną formę minifigurek z ruchomymi częściami ciała przybrały od 1978 roku i są nie zmienione pod względem konstrukcyjnym do chwili obecnej. Asortyment produkowanych zabawek wciąż się powiększa, obejmując produkty przeznaczone dla różnych grup wiekowych.

Klocki Lego produkowane są z ABS.

Koncern Lego w 2010 posiadał około 70% udziału w światowym rynku klocków, co oznacza, iż około 400 mln ludzi bawi się corocznie jej produktami.