Nie zabezpieczył przewożonego ładunku – spowodował duże zagrożenie w ruchu drogowym

  • Post category:Polska

Kierujący samochodem ciężarowym z nieprawidłowo zabezpieczonym ładunkiem poruszając się po drodze krajowej K-36 doprowadził do rozsypania przewożonego kruszywa na odcinku około 500 metrów. Swoim lekkomyślnym zachowanie spowodował zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Reklama

Fot. Pixabay

 

Reklama

Dodatkowo samochód ciężarowy elementem naczepy zerwał biegnące przy trasie linie energetyczne. W wyniku zdarzenia droga krajowa K-36 na odcinku Wińsko – Krzelów musiała zostać zamknięta. Funkcjonariusze przypominają, że spowodowanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym stanowi wykroczenie, za które grozi grzywna wysokości 500 zł i 6 pkt karnych.

1 września 2017 r. około godziny 12.00 dyżurny wołowskiej Komendy Policji otrzymał zgłoszenie o rozsypanym na trasie K-36 ładunku. Patrol skierowany na miejsce potwierdził, że na około 500 metrowym odcinku drogi krajowej rozsypany został przewożony ładunek. Z jadącego tą trasą samochodu ciężarowego z niezabezpieczonym ładunkiem wysypało się blisko 24 tony żwiru. Jak się okazało lekkomyślne działanie kierującego samochodem ciężarowym doprowadziło do zamknięcia drogi krajowej K-36 na odcinku Wińsko – Krzelów oraz do uszkodzenia dwóch innych pojazdów osobowych, w których w wyniku uderzeń odłamkami żwiru uszkodzone zostały szyby. Dodatkowo samochód ciężarowy elementem naczepy zerwał biegnące przy trasie linie energetyczne.

Na szczęście szybka reakcja skierowanych na miejsce funkcjonariuszy oraz służb porządkowych zapobiegła kolejnym zdarzeniom z udziałem innych uczestników ruchu drogowego poruszających się tą trasą.

Policjanci przypominają kierującym o zachowaniu szczególnej ostrożności i rozwagi, szczególne przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Kierowca ciężarówki za spowodowanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł i 6 pkt karnych.