Dramatyczny wpis Martyny Wojciechowskiej: „Nie możemy teraz milczeć!”

  • Post category:Polska

Zdjęcie, które obiegło cały świat social mediów. Tłum ludzi na pokładzie samolotu cargo Sił Powietrznych USA, który wystartował z Kabulu do Kataru w minioną w niedzielę.” – rozpoczęła swój wpis Martyna Wojciechowska.

ReklamaSamolot ten może przewozić „ładunek” ponad 77 tys. kg, ale ma zaprojektowane tylko 134 miejsca siedzące dla żołnierzy.

Reklama

W środku tłum przerażonych, spanikowanych ludzi uciekających ze swojego kraju. Część z tych osób była zaplanowana do ewakuacji, niektórzy jednak dosłownie wślizgnęli się na pokład tuż przed startem.

ŁĄCZNIE PONAD 640 OSÓB W SAMOLOCIE!
Obsługa wystartowała, co jest heroizmem, bo podniesienie maszyny z tak wielkim obciążeniem wymaga niebywałych umiejętności🙏🏻

Zaledwie dzień później lotnisko w Kabulu opanował totalny chaos. Ludzie w akcie desperacji przytrzymywali się zewnętrznych części samolotu, szukając jakiejkolwiek ucieczki.
Co się z nimi stało po starcie… widzieliśmy💔

Na oczach świata rozgrywa się prawdziwy dramat milionów niewinnych ludzi! Zwłaszcza kobiet, którym brutalnie odbierze się tę namiastkę wolności, którą zdołały przez ostatnie 20 lat zdobyć.

To, co się teraz wydarzyło w Afganistanie to także nasza wina. Świata Zachodu.
Nie możemy teraz milczeć!

Kanada (kraj, który ma tyle mieszkańców co my) ogłosiła, że przyjmie do siebie 20 tys. Afgańczyków, Niemcy przyjmą 10 tys. osób, tymczasem Polska najpierw poinformowała o przyznaniu… 45 wiz.
Tyle że do odbioru osobistego w oddalonym o tysiąc kilometrów New Delhi w Indiach! Jakim sposobem Ci ludzie mieli to zrobić?!
Teraz Kancelaria Premiera Morawieckiego mówi o 100 wizach co i tak uważam za żenujący akt braku lojalności.

W ciągu ostatnich 20 lat w Afganistanie służyło ponad 30 tysięcy polskich żołnierzy. Wielokrotnie pomagała i współpracowała z nimi lokalna ludność. DZISIAJ ZA POMOC, KTÓREJ NAM UDZIELALI GROZI IM ŚMIERĆ.
Tak im dziękujemy?
Brak człowieczeństwa.
M.
P.S. Nasze samoloty podobno wystartowały dzisiaj, kiedy inne kraje już właściwie pościągały swoich ludzi w bezpieczne miejsce.
fot. via Defense One” – czytamy we wpisie.