Tragedia w Małopolsce. Staruszek wypadł z kabiny traktora i został przezeń przejechany

  • Post category:Polska
Tragicznie zakończyła się wczorajsza jazda 93-letniego staruszka ciągnikiem rolniczym w Koszycach Małych. Poruszający się traktorem z przyczepą senior, który z drogi gruntowej zamierzał wjechać na pole, aby wykonać prace polowe, zamiast ruszyć naprzód, niefortunnie włączył wsteczny bieg.

Reklama

Fot. Tarnowska policja

Reklama

Konsekwencje pomyłki okazały się zgubne. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z kabiny, po czym jego noga została przejechana przez prawe, przednie koło traktora, który zatrzymał się dopiero na najbliższym drzewie.
Głos pracującego nadal silnika usłyszał z dala przypadkowy przechodzień, który zainteresował się pojazdem, w pobliżu którego nie było nikogo widać i wezwał pomoc.
Kilka minut po odebraniu zgłoszenia, na miejsce dotarł patrol tarnowskiej drogówki. Policjanci przystąpili do udzielania pierwszej pomocy poważnie rannego staruszkowi. Zatamowali silny krwotok, unieruchomili kończynę i zaopatrzyli ranę do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Kiedy to nastąpiło, ranny został przetransportowany do szpitala w Tarnowie. Niestety dziś rano, dotarła stamtąd smutna wiadomość, że 93-latek zmarł.
Żniwa wciąż trwają. apelujemy więc i prosimy o zachowanie dużej ostrożności przy wykonywaniu wszelkich prac polowych.