900 plus zamiast 500 plus. Jest jeden warunek!

  • Post category:Polska

900 plus ma trafić do rodziców po wprowadzeniu Polskiego Ładu. Nowy program Zjednoczonej Prawicy zakłada wsparcie rodzin, dzieci i rodziców.

Reklama

Fot. pixabay

To kolejny krok na drodze do poprawy sytuacji i jakości życia polskich rodzin. Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt ustawy o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym, jednym z filarów Polskiego Ładu. – Dotrzymujemy słowa danego Polakom – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Reklama

– Jednym z rozwiązań zaproponowanych w Polskim Ładzie jest Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czyli nowe świadczenie dla rodziców dzieci w wieku pomiędzy 12. a 36. miesiącem życia – w sumie 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko. Wiemy, że dostęp do opieki nad maluchem jest kwestią niezwykle ważną dla rodziców. W ten sposób odpowiadamy na realne potrzeby rodzin, również rodzin adopcyjnych – wskazuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. – Dotrzymujemy słowa – dodaje.

Dodatkowe 400 zł. Dla kogo?

Dodatkowe 400 zł od stycznia 2022 roku może trafić do rodziców jedynaków. Otrzymane środki będzie można wykorzystać na przedszkole, żłobek lub opiekunkę do dziecka.