Gdzie najczęściej wybierają się turyści? Tu nie unikniesz tłumów!

  • Post category:Polska

Po długim weekendzie czerwcowym turyści nie stracili zainteresowania wyjazdami. Wręcz przeciwnie. Ich apetyt na wypoczynek w Polsce stale rośnie, o czym świadczy kolejny rekord, jaki w weekend odnotował portal Nocowanie.pl.

Reklama

Fot. Shutterstock

W tej chwili dokładnie widać, jakie terminy na wakacje turyści rezerwują najchętniej. W ostatni weekend najwięcej zapytań odnosiło się do pobytów w ostatnim tygodniu lipca oraz pierwszym tygodniu sierpnia, kiedy wypada półmetek wakacji. Wiele wysyłanych wiadomości dotyczyło też wcześniejszych terminów na lipiec.

Reklama

Obserwujemy także, że sierpień nie jest już tak atrakcyjny dla wczasowiczów. Rodziny zaczynają myśleć o powrocie dzieci do szkół, stąd tendencja do omijania przez nie sierpniowych dat – zwłaszcza w drugiej połowie miesiąca. Warto mieć to na względzie, szukając odpowiedniego terminu na urlop. Koniec sierpnia oraz początek września mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, gdy chce się uniknąć tłumów.

Podczas minionego weekendu najwięcej zapytań o noclegi na wakacje trafiło do Władysławowa – 4,6% wszystkich wysłanych w tym czasie. Kolejne na liście było Zakopane (3,9%), Łeba (3,5%), Sarbinowo (2,9%) oraz Mielno (2,4%). Warto zauważyć, że w topowej dziesiątce najpopularniejszych wakacyjnych kierunków poza Zakopanem mamy same nadmorskie destynacje.