„Mentalność zdrajców”. Awantura w Sejmie. Tomczyk chciał ukarania Suskiego!

  • Post category:Polska

„Skandalem jest to, że taka mentalność zdrajców dominuje na opozycji. Powoduje to, że stajecie po stronie innego państwa w sporze z Polską. Hańba!” – powiedział poseł PiS Marek Suski w Sejmie. Cezary Tomczyk z KO domagał się przeprosin i wykluczenia Suskiego z obrad.

Reklama

„Czesi trochę naciągają sytuację” – powiedział poseł Suski odnośnie argumentacji Czech, że kopalnia przyczynia się do niszczenia środowiska poprzez zmniejszenie poziomu wód gruntowych. Według Czechów kilkanaście tysięcy mieszkańców sąsiadujących z wyrobiskiem może utracić dostęp do wodny pitnej.

Reklama

„Skandalem jest to, że taka mentalność zdrajców dominuje na opozycji. Powoduje to, że stajecie po stronie innego państwa w sporze z Polską. Hańba!” – powiedział Suski.

Na te słowa zaprotestowali posłowie opozycji z, a politycy PiS zaczęli bić brawo.

„Pani marszałek, proszę o stanowczą reakcję. W takiej sytuacji, kiedy ze strony pana posła Marka Suskiego w kierunku opozycji padają słowa o mentalności zdrajców. To jest absolutny skandal, że takie słowa padają. Wnoszę oficjalnie o to, aby pana posła Suskiego ukarać” – powiedział Tomczyk. Poseł KO zwrócił się z wnioskiem o wykluczenie Marka Suskiego z obrad.

Marszałek Witek nie zgodziła się z posłem Tomczykiem.