Przebierasz banany w sklepie? Uważaj! Kobieta trafiła do szpitala!

  • Post category:Polska

Klientka sklepu kupowała banany. Chciała wybrać najlepsze sztuki. W pewnym momencie momencie poczuła uszczypnięcie. Zaczęła czuć się gorzej. 

Reklama

Fot. Pixabay

Zdarzenie opisał „Dziennik Łódzki”. Kobieta stwierdziła, że została pogryziona przez pająka w owocach i wezwała ochronę.

Reklama

Sklep wyjaśnia sprawę, a klientka wróciła do domu. Po powrocie poczuła się gorzej i wezwała pogotowie. Trafiła do szpitala.

To nie pierwsze tego typu zdarzenie. Często w bananach lub z bananami przybywali pasażerowie na gapę z egzotycznych krajów.

Podobna sytuacja zdarzyła się dwa lata temu na warszawskim Mokotowie. Klientka zauważyła ogromnego pająka. Udało się go znaleźć następnego dnia, kiedy mężczyzna sięgnął po banany. Na jednym z nich dostrzegł kątem oka ogromnego pająka. Odruchowo go odrzucił i pająk wpadł do skrzynki z arbuzami. Udało się go złapać w pudełko. Interwencję zakończyła specjalistyczna firma, a sklep wycofał całą partię bananów. Okazało się, że to heteropoda venatoria, pająk nieszkodliwy dla ludzi.

Z kolei w 2016 roku jeden z mieszkańców Krakowa znalazł w kupionych w sklepie bananach pająka wałęsaka – jednego z najbardziej jadowitych pająków na świecie. Mężczyzna zadzwonił po straż miejską, która odwiozła zwierzę do krakowskiego zoo.