Uwaga! 65-latek usiłował uprowadzić z placu zabaw 7-latka. Apel policji

  • Post category:Polska
27 maja br. około godz. 17, na numer alarmowy 112 zadzwonił mieszkaniec Libiąża z informacją, że ujął mężczyznę, który siłą próbował wyciągnąć siedmiolatka z placu zabaw. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci, aby wyjaśnić szczegóły zdarzenia i przejąć zatrzymanego.
Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej, 65-letni mężczyzna pojawił się na placu zabaw, wykrzykiwał do dzieci, raz że je „kocha” a po chwili, że je „nienawidzi”. W pewnym momencie człowiek ten chwycił siedmioletniego chłopca i siłą próbował zaciągnąć go za pobliski blok. Obserwujące całą sytuację rówieśniczki chłopca natychmiast ruszyły mu z pomocą. Wspólnymi siłami, dzieciom udało się wyswobodzić chłopca. Jedna z dziewczynek natychmiast o tej sytuacji opowiedziała swojemu ojcu, który ruszył w kierunku placu zabaw i ujął przebywającego tam jeszcze 65-latka, a następnie zatelefonował pod numer alarmowy. Mężczyzna który zaczepiał dzieci był nietrzeźwy. Noc spędził w pomieszczeniach dla zatrzymanych chrzanowskiej komendy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie na następny dzień zatrzymanemu zarzutu usiłowania uprowadzenia małoletniego.

Reklama

W piątek tj. 28 maja br. sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci ustali także, że przed tym jak mężczyzna próbował uprowadzić chłopca, na tym samym placu zabaw, miało dojść do podobnej sytuacji. Małoletnia dziewczynka miała być ciągnięta i szarpana przez tego mężczyznę – jak wynikało z relacji małoletnich świadków. W związku z powyższym Policja apeluje do rodziców, aby rozpytali swoje pociechy na powyższą okoliczność. W przypadku pozyskania jakichkolwiek informacji na temat tego zdarzenia, prosimy o skontaktowanie się – zwłaszcza rodziców poszkodowanej małoletniej – z Komisariatem Policji w Libiążu – tel. 47 83 24 350.