Biedronka walczy z ubóstwem menstruacyjnym! Problem dotyczy wielu Polek!

  • Post category:Polska

Biedronka uruchamia program Razem zacznijmy okres zmian. Już od 20 maja br. za zakup wybranych artykułów menstruacyjnych marki Femina będzie można otrzymać voucher o wartości tych zakupów. Będzie można go wykorzystać na dowolne produkty lub pomóc kobietom w potrzebie poprzez przekazanie jego wartości na rzecz organizacji społecznych działających w obszarze ubóstwa menstruacyjnego, zrzeszonych w ramach inicjatywy „Okresowa Koalicja”.

Reklama

Fot. Materiały prasowe

 

Reklama

Ubóstwo menstruacyjne polega na ograniczonym dostępie do środków higienicznych podczas menstruacji z powodów ekonomicznych. W Polsce duża część kobiet nie ma  środków na zakup odpowiednich artykułów menstruacyjnych. 39% Polek z najmniej zamożnych gospodarstw domowych musiało zrezygnować z zakupu środków higienicznych na rzecz innych domowych wydatków. Biedronka z myślą o nich stworzyła program Razem zacznijmy okres zmian, aby nie trzeba było stawać przed wyborem, czy kupić żywność, czy artykuły higieny intymnej.

„Poprzez naszą akcję chcemy przyczynić się do tego, by każda kobieta w trakcie miesiączki mogła czuć się godnie i komfortowo. Ponad 80% pracowników Biedronki oraz ok. 70% naszych klientów stanowią kobiety.  Zapraszamy również nasze klientki i klientów by wspólnie z nami wsparli Okresową Koalicję, której skala działania pozwoli nam zadbać o potrzeby bardzo wielu kobiet i dziewcząt w całej Polsce.” – Karolina Błońska-Szubstarska, starszy menedżer ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w sieci Biedronka

W każdym miesiącu klienci posiadający kartę Moja Biedronka, którzy zakupią wybrane produkty higieny menstruacyjnej marki Femina, otrzymają voucher o wartości 100% wydanej kwoty na te produkty (za maksymalnie 3 opakowania) do wykorzystania w ciągu 7 kolejnych dni kalendarzowych. Będzie można go wykorzystać na dowolne produkty dostępne w sklepach sieci Biedronka, z wyjątkiem standardowych wyłączeń (alkohol, papierosy, produkty żywienia początkowego, doładowania kart) lub przeznaczyć na pomoc kobietom w potrzebie.Dzięki współpracy Biedronki z Okresową Koalicją – inicjatywą zrzeszającą organizacje, aktywistki, aktywistów oraz ekspertki i ekspertów aktywnie zajmujących się tematyką menstruacyjną klienci będą mogli zarejestrować niewykorzystany, a nadal ważny voucher na stronie www.biedronka.pl/okres-zmian, a Biedronka przekaże jego wartość na rzecz Okresowej Koalicji. Dzięki temu klienci zyskają wybór czy osobiście skorzystać z tej formy wsparcia, czy wesprzeć organizacje zrzeszone w Okresowej Koalicji i działające w całej Polsce.

„Ogromnie się cieszymy, że Biedronka zdecydowała się na tak odważny krok i pokazała jak ważny jest dostęp do środków higienicznych dla wszystkich osób menstruujących. Mamy nadzieję, że możliwość przekazania artykułów menstruacyjnych dla Okresowej Koalicji zwiększy świadomość zjawiska, o którym ciągle w Polsce mało się mówi. Współpraca pozwoli nam pomóc szczególnie osobom przebywającym w szkołach, domach dziecka, domach samotnej matki, czy ośrodkach dla osób w kryzysie bezdomności.”- Anna Frankowska, Dyrektorka Działu Projektów Pomocowych w Kulczyk Foundation, reprezentująca Okresową Koalicję

Co ważne, akcja Razem zacznijmy okres zmian nie jest jednorazowa. Już od 1 dnia każdego kolejnego miesiąca, każdy osoba posiadająca kartę Moja Biedronka może kupić ponownie 3 sztuki produktów higieny menstruacyjnej objętych akcją, aby otrzymać voucher.