Ogromne dopłaty. Gowin o bonie mieszkaniowym. Co z kryterium dochodu i wieku?

  • Post category:Polska

„Projekt ustawy o bonie mieszkaniowym, który wkrótce trafi do konsultacji, zakłada m.in., że wysokość bonu będzie zależna od liczby osób w rodzinie; nie będzie kryterium dochodu czy wieku” – mówił wicepremier i szef MRPiT Jarosław Gowin podczas sobotniej konwencji, prezentującej Polski Ład. 

Reklama

„Oprócz 500 plus i 300 plus dodajemy kolejny komponent. To rodzinny kapitał opiekuńczy. To 12 tys. zł na drugie, trzecie i kolejne dzieci. Do wykorzystania elastycznego pomiędzy 12 a 36 miesiącem życia” – ogłosił premier Mateusz Morawiecki.
Premier @MorawieckiM w #Warszawa: Dajemy kolejny komponent: 12 tys. zł dla każdej rodziny na 2, 3 i kolejne dzieci pomiędzy 12 a 36 miesiącem życia dziecka. Rodzina jest w sercu naszego programu. To polskie rodziny muszą wiedzieć, że nasz program jest dla nich. #PolskiŁad

Reklama

„Jesteśmy w przededniu realizacji Polskiego Ładu. Mam świadomość, jak trudne są okoliczność. Mam świadomość głębokich podziałów na scenie politycznej, głębokich podziałów społeczeństwie, ale nie czas dzisiaj, żeby rozpatrywać przyczyny tych podziałów, dzisiaj jest czas, żeby zaprosić wszystkich do tego optymistycznego, pozytywnego planu dla Polski, do Polskiego Ładu” – powiedział Mateusz Morawiecki.