Moskwa: dwóch członków ISIS planowało zamach podczas rozpoczęcia roku szkolnego. Znaleziono rzeczy do produkcji materiałów wybuchowych

  • Post category:Świat

Russia Today cytuje rosyjskie służby bezpieczeństwa. FSB podało mediom, że zatrzymano dwóch członków Państwa Islamskiego, którzy planowali zamachy 1 września.

Reklama

By RIA Novosti archive, image #835340 / CC-BY-SA 3.0, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17824001

FSB opublikowało też oświadczenie z którego wynika, że zatrzymani mężczyźni planowali przeprowadzenie zamachów w najbardziej zatłoczone miejsca podczas otwierania roku szkolnego:

Reklama

„Wykryto i stłumiono aktywność kryminalną dwóch imigrantów z regionu Centralnej Azji, którzy planowali atak terrorystyczny na miejsca zgromadzeń publicznych 1 września tego roku” – pisze FSB.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn opublikował nagranie zaadresowane do ISIS w którym deklarował swoją lojalność i mówił, że zamierza przeprowadzić ataki na cywilów z użycie ostrego narzędzia. Drugi z zatrzymanych planował zamach samobójczy z własnoręcznie skonstruowanym materiałem wybuchowym. Rzeczy do jego produkcji znaleziono w domu aresztowanego.