Moskwa: dwóch członków ISIS planowało zamach podczas rozpoczęcia roku szkolnego. Znaleziono rzeczy do produkcji materiałów wybuchowych

Russia Today cytuje rosyjskie służby bezpieczeństwa. FSB podało mediom, że zatrzymano dwóch członków Państwa Islamskiego, którzy planowali zamachy 1 września.

Reklama

By RIA Novosti archive, image #835340 / CC-BY-SA 3.0, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17824001

FSB opublikowało też oświadczenie z którego wynika, że zatrzymani mężczyźni planowali przeprowadzenie zamachów w najbardziej zatłoczone miejsca podczas otwierania roku szkolnego:

Reklama

„Wykryto i stłumiono aktywność kryminalną dwóch imigrantów z regionu Centralnej Azji, którzy planowali atak terrorystyczny na miejsca zgromadzeń publicznych 1 września tego roku” – pisze FSB.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn opublikował nagranie zaadresowane do ISIS w którym deklarował swoją lojalność i mówił, że zamierza przeprowadzić ataki na cywilów z użycie ostrego narzędzia. Drugi z zatrzymanych planował zamach samobójczy z własnoręcznie skonstruowanym materiałem wybuchowym. Rzeczy do jego produkcji znaleziono w domu aresztowanego.

Close Menu