Dała policjantom termos z palcem swojego męża

  • Post category:Polska

”Na sygnale” na oddział chirurgii urazowej policjanci z Piaseczna dowieźli palec, który 36- letni mężczyzna stracił podczas pracy z pilarką tarczową. Policyjna pomoc przyszła na czas, i dziś wiemy, że wczorajsza operacja w Krakowie przeszła pomyślnie. Małżonka mężczyzny nie kryła wzruszenia za udzieloną przez policjantów pomoc.

Reklama

Fot. Pixabay

Do nietypowej interwencji doszło wczoraj po 19.00 policyjny patrol został zatrzymany przez kobietę, która poprosiła o pilną i szybką pomoc. Okazało się, że jej znajomy z miejscowości nieopodal Piaseczna podczas pracy, używając pilarki tarczowej, odciął sobie palce. Mężczyzna został natychmiast zabrany do szpitala. Tam okazało się, że brakuje jednego palca. Policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych natychmiast udali się do jego miejsca zamieszkania. Tu już przed domem oczekiwała na policjantów małżonka 36-letniego mężczyzny. Przekazała funkcjonariuszom termos z lodem wraz odnalezionym kciukiem.

Reklama

Ponownie „na sygnale” policyjny patrol w składzie sierż.sztab. Sławomir Olszewski i asp. sztab. Jan Kwiatkowski ruszyli do szpitala w Konstancinie-Jeziornie. Nad sprawnym przejazdem czuwali również policjanci służby dyżurnej z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Już w szpitalu na naszych policjantów czekali lekarze. Mężczyzna od razu został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Krakowie, gdzie jak dziś uzyskaliśmy informacje, palce zostały przyszyte, a rokowania są bardzo dobre.

Wzruszenia za udzieloną przez policjantów pomoc nie kryła dziś małżonka poszkodowanego mężczyny, która wyraziła słowa ogromnego uznania za profesjonalizm piaseczyńskich funkcjonariuszy.

Jesteśmy by pomagać, a policyjne motto „Pomagamy i chronimy” towarzyszy nam w naszej codziennej służbie.