Ugodził pokrzywdzonego nożem w brzuch, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia

  • Post category:Polska

Policjanci wspólnie z radomszczańską prokuraturą doprowadzili przed oblicze wymiaru sprawiedliwości mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna miał już w przeszłości konflikt z prawem. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Do aresztu na trzy miesiące trafił również 42-latek zatrzymany przez łódzkich policjantów. Mężczyzna podejrzany jest o ugodzenie nożem swojej żony. Pokrzywdzona walczy o życie.

Reklama

Fot. Shutterstock

Do zdarzenia doszło 18 sierpnia 2017 r. około godziny 17.00 przed blokiem na terenie jednego z osiedli w  Radomsku. Jak ustalili policjanci, przed jednym z bloków pokrzywdzony spotkał się ze swoimi znajomymi, z którymi wielokrotnie wcześniej spożywał alkohol. W pewnym momencie doszło do sprzeczki, w której 59-latek ugodził pokrzywdzonego nożem w brzuch a nastepnie uciekł z miejsca zdarzenia. Powstałe obrażenia zagrażały życiu ofiary, która natychmiast została poddana operacji. Policjanci ustalili, że sprawcą może być 59-letni mieszkaniec Radomska, który był w przeszłości wielokrotnie notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Jak wynika z ustaleń śledczych, mężczyzna  w czerwcu 2017 r. po raz ostatni  opuścił zakład karny. Podejrzewany przez kilka dni ukrywał się a został zatrzymany 25 sierpnia 2017roku.

Reklama

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie prokuratorskiego  zarzutu usiłowania zabójstwa w związku ze spowodowaniem obrażeń ciała zagrażających życiu pokrzywdzonego. 59-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Działał on w warunkach recydywy. Decyzją Sądu Rejonowego w Radomsku w dniu 27 sierpnia br. mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.