Uwaga! Policja i wojsko kontroluje m.in hotele, zakłady fryzjerskie, kluby fitness

  • Post category:Polska

Małopolscy policjanci walczą z epidemią koronawirusa, przypominając obywatelom o konieczności przestrzegania reżimu sanitarnego, a także prowadząc kontrole respektowania wprowadzonych obostrzeń. Działania te podyktowane są troską o życie i zdrowie zarówno mieszkańców naszego województwa.

Reklama

6.04.2021r. policjanci  skontrolowali w Małopolsce pod kątem sanitarnych obostrzeń 436 środków transportu komunikacji publicznej, 561 placówek handlowych oraz 559 placówek usługowych  (w tym obiektów hotelarskich, obiektów gastronomicznych, salonów kosmetycznych i fryzjerskich, a także siłowni oraz klubów fitness). W wyniku tych działań funkcjonariusze ujawnili m.in. 11 nielegalnie otwartych siłowni ( w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Olkuszu i w Nowym Targu). W tych przypadkach policjanci prowadzą postepowania, które mogą się zakończyć się skierowaniem do sądu wniosków  o ukaranie sprawców naruszeń.  Dodatkowo o dwóch zdarzeniach powiadomiono sanepid.
Podczas kontroli  obiektów i miejsc publicznych policjanci ujawnili 377 nieprawidłowości związanych z lekceważeniem obowiązku zasłaniania ust i nosa. Z tego powodu funkcjonariusze pouczyli 24 osoby, mandatem ukarali 325, a wobec 28 skierowane zostały wnioski o ukaranie do sądu.
Policjanci wraz z żołnierzami kontrolowali także osoby przebywające na kwarantannie.  Sprawdzono ponad 37 000 adresów. W przypadkach, w którym mundurowi nie zastali osób w miejscu odbywania kwarantanny prowadzone są czynności wyjaśniające.
Pamiętajmy, aby zachowywać się odpowiedzialnie i przestrzegać wprowadzonych obostrzeń sanitarnych, dbając tym samym o zdrowie swoje i innych.

Reklama