Andrzej Duda napisał list do Krzysztofa Krawczyka. Kancelaria pokazała treść

  • Post category:Polska

Odszedł Krzysztof Krawczyk – charyzmatyczny wokalista i kompozytor. Twórca legendarnych przebojów. 

Reklama

Fot. Kancelaria Prezydenta

Występował w zespole Trubadurzy, z którym wykonał wiele znanych piosenek. Następnie rozpoczął karierę solową, zdobywając życzliwość słuchaczy i dalszą popularność. Obdarzony wspaniałym głosem, realizował się w różnych gatunkach, zawsze na swój oryginalny sposób.

Reklama

W 2016 roku z okazji okrągłej rocznicy urodzin Prezydent Andrzej Duda napisał do jubilata w liście gratulacyjnym:

„Szanowny Panie!

Proszę przyjąć serdeczne gratulacje z okazji Pańskich urodzin. Przy tej sposobności pragnę przekazać słowa uznania dla Pana dorobku estradowego. Winszuję nagród i wyróżnień, w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, ale przede wszystkim ogromnej życzliwości polskich słuchaczy. Rozwija Pan swoją twórczość, pozostając wiernym samemu sobie oraz swojej publiczności – zarówno podczas występów z zespołem Trubadurzy, jak i w solowej karierze umiał Pan wzruszyć polskiego odbiorcę i przemówić wprost do jego wrażliwości.

Pański singiel Solidarity należy do dziedzictwa wspaniałych czasów „Solidarności”. Przypomina on o szczególnym zaangażowaniu ludzi kultury w opór przeciw komunistycznemu systemowi. Jestem też ujęty szczerą i bezpośrednią postawą Pana wobec chrześcijańskich wartości, na które powołuje się Pan w oficjalnych wypowiedziach.

Życzę, by niegasnące uznanie publiczności zachęcało do tego, by dalej występować i tworzyć. By obecność Pańskiej piosenki w domach i sercach polskich słuchaczy długo cieszyła i inspirowała. Panu, Pańskiej Rodzinie i Bliskim przekazuję wyrazy szacunkui serdeczne pozdrowienia. 

Z sympatią,
 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzej Duda”