Uwaga na oszustwa w sieci! Podacie dane, wyczyszczą Wam konto!

  • Post category:Polska
Oszuści kontaktują się ze sprzedającymi w sieci za pośrednictwem komunikatora telefonicznego. Najpierw rozmowa przebiega zwyczajnie, jednak potem fałszywy kupujący wysyła sprzedawcy link, który przekierowuje go na witrynę udającą popularną platformę zakupową.
„Ma to być element finalizacji transakcji. Sprzedawca jest namawiany na podanie danych z karty płatniczej,na którą mają niby zostać przelane środki ze sprzedaży, lub zalogowania się do banku. To oczywiście oszustwo, a podanie danych skutkuje wyczyszczeniem konta.

Reklama

Apelujemy o dokładne czytanie SMS-ów przychodzących z banku. Zazwyczaj bank prosi nas o potwierdzenie transakcji. Oszukani przyznają, że nie czytali dokładnie wiadomości z banku, tylko celem szybkiej realizacji przelewu od razu podali kod wysłany w wiadomości.
Na screenach możecie zobaczyć przebieg takiej rozmowy. Pamiętajcie więc, by nie klikać w udostępniane przez nieznajomych linki, a jeśli już się tak zdarzy, to dokładnie je sprawdzać przed podawaniem jakichkolwiek danych.” – ostrzega policja.