Aktor znany z Rancza, Ojca Mateusza i Alternatywy 4 walczy o życie. Żona prosi o pomoc

  • Post category:Polska

„M jak miłość, Ranczo, Ojciec Mateusz, Alternatywy 4 czy Plebania to jedne z najbardziej rozpoznawalnych seriali w Polsce. W każdym z nich, jak i wielu innych, mozna było oglądać mojego męża – Stanisława Pąka. Przez lata pracował w teatrze i grał jako aktor drugoplanowy w filmach takich jak Pitbull, Karate po polsku czy Miś.” – pisze żona, która za pomocą zbiórki internetowej zbiera pieniądze na leczenie męża,

Reklama

Fot. Archiwum prywatne

„Od dłuższego czasu mąż zmaga się z nowotworem. W 2016 roku zdiagnozowano u niego raka prostaty, który z czasem rozprzestrzenił się na układ kostny. Kilka tygodni temu przechodził radioterapię, która w wyniku powikłań i komplikacji musiała zostać przerwana. W chwili obecnej jedyną szansą dla mojego męża jest specjalne leczenie, które przekracza nasze możliwości finansowe. Krótkie, epizodyczne role w serialach i filmach wystarczały zaledwie na przeżycie, a ostatni stan zdrowia całkowicie wykluczył możliwość zarobku.

Reklama

Przez ostatnie lata, miesiąc po miesiącu wspierany jest pieniężnie przez najbliższych w zakupie kosztownych leków i wizytach u specjalistów. Teraz jednak, oprócz codziennej pomocy z naszej strony, potrzebne jest jednorazowe, większe wsparcie pieniężne. Poniżej mogą Państwo przeczytać list od męża. W jego imieniu proszę i zarazem dziękuję za wszelką pomoc.” – czytamy w opisie.