Nie żyje wybitny sportowiec i trener. Przegrał z COVID-19

  • Post category:Polska

Nie żyje Jerzy Kosiński, szablista oraz trener i sędzia Polskiego Związku Szermierczego. Miał 66 lat, przegrał walkę z COVID-19.

Reklama


„Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że zmarł nasz ogromny przyjaciel, wielki szablista i multimedalista, przyjaciel całego środowiska szermierczego – Jerzy Kosiński.

Reklama

Pokazywał, że bez względu na wiek, można osiągnąć wszystko, o czym się marzy. Był wzorem do naśladowania – propagował tradycje szermiercze wśród społeczności akademickiej oraz wśród przyjaciół ze środowiska weteranów. Jego odejście to niepowetowana strata dla każdego, kto miał zaszczyt go kiedykolwiek poznać. Będzie nam brakowało jego uśmiechu, którym rozświetlał każde spotkanie!
Widzieliśmy się ostatni raz 14 marca, podczas II Grand Prix Polski Weteranów w Warszawie i nie spodziewaliśmy się, że to będzie nasze ostatnie spotkanie!
Jurku! Spotkamy się po drugiej stronie, ale teraz pozostawiasz nas z wielką wyrwą w sercu! Ta wiadomość nas zszokowała i nadal nie możemy uwierzyć, że już Cię nie ma wśród nas…
Zarząd SPWS przekazuje wyrazy współczucia Rodzinie i Przyjaciołom Jerzego.” – czytamy na Facebooku Stowarzyszenia Polskich Weteranów Szermierki