Tragiczny wypadek dziennikarza TVP. Drugi kierowca był pijany. Obaj zginęli na miejscu

  • Post category:Polska

Wieloletni dziennikarz TVP Piotr Świąc, prowadzący Panoramę, zginął tragicznie na drodze krajowej nr 20 w Borczu na Kaszubach.  Samochody zderzyły się czołowo, a obaj kierowcy zginęli na miejscu. 

Reklama

Piotr Świąc w latach 1994-2001 był prezenterem studia oprawy TVP1. Prowadził też „Wiadomości” w TVP1 i poranne pasmo w TVP Info. Potem pracował w regionalnym TVP3 Gdańsk. Prowadził programy takie jak m.in. „Panorama” i „Forum Gospodarcze”. Jego życie zostało tragicznie przerwane wypadkiem w który zginął zarówno on, jak i drugi kierowca.

Reklama

Z relacji świadka do jakiej dotarło RMF FM wynika, że samochód jadący krajową „dwudziestką”, zjechał na pas ruchu, którym poruszało się prowadzone przez Piotra Świąca auto i czołowo w nie uderzył. Śledztwo w tej sprawie prowadzi już prokuratura. Śledczy chcą wyjaśnić m.in. czemu samochód zjechał na przeciwległy pas ruchu.

„Kierowca auta, które czołowo zderzyło się z samochodem prowadzonym przez Piotra Świąca – tragiczne zmarłego dziennikarza gdańskiego ośrodka TVP – był pijany. Jak przekazała mi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, 23-latek prowadził w stanie nietrzeźwości”

– podał na Twitterze dziennikarz RMF24, Kuba Kaługa.