Ponad 140 km/h w pobliżu szkoły jechał mieszkaniec Żelechowa [WIDEO]

  • Post category:Polska

Mieszkaniec Żelechowa przekroczył o ponad 90 km/h prędkość dozwoloną w obszarze zabudowanym. Kierowca volkswagena nie dbał o to, że stwarza niebezpieczeństwo w miejscu szczególnie uczęszczanym przez dzieci. 44-latek dostał mandat i 10 punktów karnych, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane.

Reklama

Koniec wakacji przynosi policjantom nowe zadania. W tym okresie funkcjonariusze sprawdzają między innymi infrastrukturę drogową w pobliżu placówek oświatowych. Oprócz oznakowania dróg, mundurowi kontrolują zachowania kierowców i pieszych.

Reklama

Wczoraj, 29 sierpnia br., policjanci z łukowskiej drogówki pełnili służbę w Kobiałkach Starych. Po godz. 19:00 zauważyli, że w obszarze zabudowanym, drogą niedaleko szkoły, z dużą prędkością jedzie samochód osobowy. W pobliżu ustawiony jest znak drogowy, który ostrzega o miejscu szczególnie uczęszczanym przez dzieci. Funkcjonariusze ruszyli za piratem drogowym. Zmierzyli, że 44-latek z Żelechowa jechał z prędkością przekraczająca 140 km/h. Mundurowi uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Mężczyzna za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Ponadto otrzymał 10 punktów karnych, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane na okres trzech miesięcy.

Policjanci przypominają, że wraz z początkiem roku szkolnego na drogach pojawi się więcej pieszych, w szczególności dzieci. Kierowcy w rejonach szkół powinni zachować szczególną ostrożność. Dzieci po wakacjach mają często rozproszoną uwagę i zapominają o zasadach ruchu drogowego.