Makabryczny wypadek w Polsce. Autokar spadł ze skarpy. 6 osób zginęło, 41 zostało rannych [ZDJĘCIA]

  • Post category:Polska

W nocy chwilę przed północą na autostradzie A4 w pobliżu MOP kaszyce (woj. podkarpackie) doszło do katastrofy w ruchu lądowym. Autokar z pasażerami z Ukrainy przebił bariery energochłonne i spadł ze skarpy. Pojazd przewrócił się na bok. W wyniku odniesionych obrażeń zginęło 6 osób, a 41 zostało rannych. W sumie autokarem podróżowało 57 osób. Trwa ustalanie przyczyn wypadku.

Reklama

Reklama

Wypadek masowy na autostradzie A4 w pobliżu MOP Kaszyce !!! W dniu 05.03.2021 ok. godziny 23:55 Dyspozytornia Medyczna DM 09 Rzeszów zadysponowała nasze ZRM do wypadku autokaru na autostradzie A4 w pobliżu MOPu Kaszyce. Jako pierwszy w miejsce zdarzenia przybył już w dziewiątej minucie od zgłoszenia ZRM R 01 136 Radymno przystępując od razu do segregacji medycznej poszkodowanych. Do zdarzenia zadysponowano łącznie 19 ZRM oraz Ratownika 6 z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego HEMS Kraków , a także śmigłowiec z 3 Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej z Balic i Grupę Ratownictwa PCK w Przemyślu.

W miejscu zdarzenia okazało się że autokarem podróżowało 57 osób wszyscy to obywatele Ukrainy. Trzy osoby zmarły przed przybyciem ratowników, dwie podczas medycznych czynności ratunkowych, 34 pasażerów zostało przetransportowanych do 6 szpitali, z czego osiem osób oznaczono czerwonym priorytetem jako pacjenci w stanie ciężkim. Pozostałe 18 osób przewieziono do miejsca tymczasowego schronienia gdzie mają oczekiwać na dalszy transport na Ukrainę. Podczas wypadku w akcji ratunkowej uczestniczyło 30 zastępów Straży Pożarnej, znaczne siły Policji, służby techniczne autostrady.
Wszystkim służbom dziękujemy serdecznie za pomoc i wzorową współpracę. Na miejscu zdarzenia przebywała Wojewoda Podkarpacka Pani Ewa Leniart nadzorując całość podjętych działań. Trwa ustalanie przebiegu i przyczyn wypadku” – informuje Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu