Przerażający wpis lekarza: „Dziś skok pod pociąg” Pokazał salę, gdzie ratowano dziecko

  • Post category:Polska

„To jest sala operacyjna, minutę, może dwie po odwiezieniu do OIT dziecka, które wykrzyczało swoją rozpacz… Pracę skończyliśmy pół godziny po północy, teraz pracę zaczął zespół OIT.” – czytamy we wpisie lekarza ortopedy. Wpis jest szeroko komentowany i udostępniany przez osoby ze środowiska medycznego oraz spoza niego.

Reklama

Reklama„Nikt mi nie wmówi, że kilka godzin pracy zespołów pogotowia, SOR, anestezjologii, chirurgii i ortopedii, oraz radiologii i laboratorium (lekarze, pielęgniarki, anestetyczki, instrumentariuszkii, ratownicy, technicy elektroradiologii, diagności laboratoryjni, pracownicy stacji krwiodawstwa, salowe), bardziej się opłaca niż dobrze zorganizowana pomoc psychologa i psychiatry.Dziś się udało, ale czy dziecko przeżyje – okaże się, a czy jak przeżyje to będzie sprawne – zobaczymy.Nie, to nie jest wyjątkowa sytuacja. Dziś skok pod pociąg, wcześniej były skoki z wysokości, skok z mostu do Wisły, skok z mostu na Wisłostradę itd. Jako ortopeda widzę ten wycinek. Chirurdzy łatają naczynia, śledziony, nerki i wątroby, neurochirurdzy usuwają krwiaki z głowy, anestezjolodzy utrzymują przy życiu.
Zabrakło psychologa i psychiatry tak gdzieś kilka-kilkanaście miesięcy wcześniej.Bo psychiatria w naszym kraju jest be…Ani pedagog, ani ksiądz, ani kołcz nie zastąpią specjalisty, gdy wali się świat.

W Polsce z powodu samobójstw ginie więcej ludzi niż w wypadkach (5255 do 2909 w 2019 wg danych Policji), w tym dzieci.Samobójstwa podobnie jak wypadki prowadzą do kalectwa.Samobójstwom, tak jak wypadkom można skutecznie zapobiegać.Czas zacząć o tym mówić głośno i wyraźnie.” – czytamy we wpisie.