Niedzielski o Zakopanem: „Niestety będziemy musieli podejmować decyzje, które cofną luzowanie restrykcji”

  • Post category:Polska

Jeżeli chcemy pozwolić na powrót do normalnego funkcjonowania biznesu, to oczywiście takie zachowania przekreślają takie możliwości i mogą doprowadzić do tego, że niestety będziemy musieli podejmować decyzje, które cofną luzowanie restrykcji i które będą ukierunkowane też na to, żeby ponownie wprowadzać pewne formy lockdownu.

Reklama

„Po zakończeniu sobotniego konkursu w skokach narciarskich, który zakończył się bez wydarzeń popołudniu na Krupówkach zgromadziło się kilka tysięcy osób. Policjanci od początku podawali komunikaty głosowe apelując o zachowanie dystansu społecznego i noszenie maseczek. Patrole na Krupówkach podejmowały interwencje wobec nietrzeźwych i agresywnych osób. W liczne interwencje chwilami zaangażowane były wszystkie patrole. Przywracacie porządku na Krupówkach trwało do wczesnych godzin porannych. Zatrzymaliśmy dwie agresywne osoby, które zaatakowały i znieważyły policjantów.

Reklama

Kolejne cztery osoby w obawie przed ich wychłodzeniem zatrzymano do wytrzeźwienia. Do 8 rano podjęliśmy 137 interwencji. Były bójki uliczne, awantury, kradzieże sklepowe, bójki i awantury w pensjonatach, spłonął również samochód na obrzeżach Zakopanego. Ratowaliśmy młodego człowieka, który zawisł na ogrodzeniu nie mogąc się uwolnić oraz zatrzymaliśmy kolejną osobę z narkotykami. Łącznie odnotowaliśmy 65 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem obostrzeń sanitarnych. 45 osób zostało ukaranych mandatem karnym, a w sprawie 20 osób skierujemy sprawy do sadu w sprawach o wykroczenia. Niezrozumiała i prowokująca wobec policjantów postawa młodych wulgarnych i nietrzeźwych ludzi bulwersuje wielu zakopiańczyków, którzy oczekują od tatrzańskich policjantów stanowczych działań. Będziemy reagowali na wszystkie zgłoszenia – stanowczo!” – opisuje policja.