Groźny wypadek i dachowanie na krajowej „3” w Jeleniej Górze [WIDEO]

  • Post category:Polska

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło 29 sierpnia br. około godziny 10.45 w Jeleniej Górze na ul. Jana Pawła II , na krajowej „3”. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Podejrzanemu o spowodowanie tej kolizji pobrano krew do badań, gdyż niewykluczone, że kierował on będąc pod wpływem środków odurzających.

Reklama

Jak ustalili funkcjonariusze, 20-letni kierowca przemieszczając się samochodem osobowym w kierunku Zgorzelca, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości zjechał w kierunku osi jezdni, a następnie uderzył w krawężnik co doprowadziło do przewrócenia się auta, które następnie przejechało przez pas zieleni i uderzyło w jadący tym pasem policyjny radiowóz. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Z uwagi zachowanie kierowcy wskazujące na możliwość znajdowania się pod wpływem środków odurzających, pobrano mu krew do dalszych badań.

Reklama

W tej sprawie prowadzone jest postępowanie. Jeżeli potwierdzi się, że 20-latek kierował pojazdem będąc pod wpływem narkotyków i znajdując się w takim stanie spowodował kolizję, odpowie za swój czyn przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg.