Rzeszów: Pijany kierowca golfa uderzył w radiowóz

  • Post category:Polska

Niemal 3 promile miał kierowca golfa, który wczoraj wieczorem wjechał w policyjny radiowóz. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej w Kopciach. W trakcie gdy mundurowi podchodzili do zatrzymanego pojazdu, kierowca volkswagena cofnął, uderzając w maskę radiowozu. 55-latek podróżował z trzema pasażerami. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Reklama

Fot. Policja

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 20 w Kopciach, w gminie Dzikowiec. Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego kolbuszowskiej jednostki zatrzymywali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem golfem. Mężczyzna zatrzymał samochód w rejonie skrzyżowania w Kopciach. Gdy policjanci podchodzili do zatrzymanego pojazdu, siedzący za kierownicą mężczyzna włączył wsteczny bieg i uderzył w przód radiowozu. Policjanci wyciągnęli kluczyki ze stacyjki volkswagena i obezwładnili kierowcę.

Reklama

55-letni mieszkaniec gminy Dzikowiec został przebadany na stan trzeźwości. Badanie wykazało, że miał 2,86 promila alkoholu w organizmie. Golfem podróżowało trzech pasażerów w wieku od 53 do 72 lat. Dwóch z nich również znajdowało się pod działaniem alkoholu.

55-letni kierowca trafił do policyjnego aresztu, a volkswagen na policyjny parking. Mężczyzna prawdopodobnie jeszcze dziś usłyszy zarzuty.