Warszawa: Areszt dla trzech mężczyzn, którzy pobili kierowcę autobusu

  • Post category:Polska

Sebastian W., Dawid W. oraz Paweł W. usłyszeli zarzuty pobicia kierowcy autobusu z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyźni kilka dni temu dotkliwie pobili kierowcę autobusu linii 517. Policjanci z Targówka zatrzymali ich w niespełna godzinę po zdarzeniu. Za czyn, którego się dopuścili może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec nich 2 miesięczny areszt.

Reklama

Fot. Policja

 

Reklama

Po południu mundurowi z Targówka zostali wezwani na interwencję w rejon ulicy Ossowskiego. Ze zgłoszenia wynikało, że w autobusie miejskim linii 517, na pętli autobusowej doszło do brutalnego pobicia kierowcy. Policjanci ustalili, że do autobusu wszedł młody mężczyzna, który podszedł do kierowcy i zaczął go bić. Chwilę później do agresywnego mężczyzny dołączyli dwaj napastnicy. Jeden z nich zadawał kierowcy ciosy pałką bejsbolową. Wyciągnąwszy kierowcę z autobusu, dalej bili go i kopali po całym ciele.

Następnie napastnicy oddalili się z miejsca. Policjanci z Targówka zatrzymali ich w niespełna godzinę po zdarzeniu. Byli nimi 17-letni Sebastian W., 22-letni Paweł W. oraz 35-letni Dawid W. Natomiast kierowca z obrażeniami głowy i ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala.

W komisariacie policji przy Chodeckiej po zbadaniu alkomatem okazało się, że zatrzymani mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Dochodzeniowcy z Targówka zebrali materiał dowodowy i przedstawili trzem mężczyznom zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za ten czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec nich 2 miesięczny areszt.