Warszawa zawiesi finansowanie policji? Trzaskowki z ostrym apelem do funcjonariuszy

  • Post category:Polska

„Wszyscy wiedzieliśmy co się działo 10 dni temu na ulicach Warszawy słyszymy że być może będziemy mieli do czynienia z kolejnymi i protestami i manifestacjami w najbliższy weekend i dlatego ja w imieniu swoim i w imieniu ruchu Wspólna Polska zwracam się z apelem do policji” – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Reklama

„Nie może być tak, że policja podlega tak politycznej presji i niestety jej ulega. Miejmy nadzieję, że te wydarzenia, które widzieliśmy 10 dni temu na ulicach Warszawy się nie powtórzą” – powiedział prezydent Warszawy.

Reklama

„Jak wszyscy wiemy podstawą działania policji jest zasadami używania siły wobec pokojowo nastawionych demonstrantów, a użycie tak zwanych środków przymusu bezpośredniego powinno być ostatecznością, to jest niesłychanie ważną ostatecznością zwłaszcza w sytuacji, w której siły policyjne są zdecydowanie większe niż siły demonstrujących każde odstępstwo od tej zasady, a więc zastosowanie środków przymusu powinno być w pełni uzasadnione i może mieć inne działania nie odnoszą rezultatu stosowanie środków przymusu musi być adekwatna do zaistniałych okoliczności w tym do zagrożenia zdrowia i życia czy to demonstrujących czy to policjantów niesłychanie istotne jest to drodzy państwo że policjanci w momencie podejmowania interwencji muszą być oznakowani. Zgodnie z obowiązującymi przepisami oznakowanie powinno być czytelne i jednoznaczne niedopuszczalne jest podejmowanie działań policji wobec demonstrantów w trakcie operacji przez funkcjonariuszy po cywilnemu, którzy nie są oznakowani” – powiedział Rafał Trzaskowski.