Ile osób na Wigilii? Opublikowano zarządzenie

  • Post category:Polska

Rząd przyjął rozporządzenie ograniczające liczbę osób, które mogą jednocześnie przebywać w domu lub mieszkaniu np. podczas Świąt.

Reklama

Fot. Pixabay

W rozporządzeniu czytamy, że podczas takiego spotkania w miejscu zamieszkania osoby organizującej wydarzenie może przebywać maksymalnie 5 osób. Nie wlicza się do tego osób wspólnie mieszkających z zapraszającym.

Reklama

„Do dnia 27 grudnia 2020 r. zakazuje się organizowania (…) zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem i spotkań do 5osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie” – czytamy w opublikowanym w czwartek rządowym rozporządzeniu. Nie ma tam jednak mowy o rodzinie. Jeżeli więc rodzice chcą zobaczyć dwójkę swoich dzieci i swoich wnuków, z jednej części rodziny będzie musiał zrezygnować.

Są też wykluczenia. Zakaz nie obejmie spotkań służbowych, a także niektórych egzaminów m.in. egzaminów na biegłych rewidentów, egzaminów na prawo jazdy, szkoleń i ćwiczeń pracowników służby zdrowia i służb mundurowych.