Krystyna Janda dziękuje. „Jest dla nas wsparcie znaczące”

  • Post category:Polska

Krystyna Janda wystosowała do widzów obszerny wpis zaadresowany do swoich widzów. Aktorka podzieliła się informacjami, na co przeznaczy pieniądze z Funduszu Wsparcia Kultury. 

Reklama

By Adrian Gryciuk – File:Jan_Englert_Krystyna_Janda_Joanna_Szczepkowska_2019.jpg, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=92100964

„Drodzy Widzowie!

Reklama

Bardzo dziękujemy za Waszą obecność, bo istniejemy właśnie dzięki Wam.
W 2019 roku:
– zagraliśmy dla Państwa rekordowo 937 spektakli
– nasze spektakle zobaczyło 250 000 widzów
– zagraliśmy 49 bezpłatnych spektakli na Placu Konstytucji i przed Och-Teatrem, które nieodpłatnie zobaczyło ok. 12 500 widzów.
– zatrudniliśmy 410 pracowników sektora kultury (artystów, pracowników sceny i administracji)

Dziękujemy Funduszowi Wsparcia Kultury za otrzymaną pomoc finansową. Wsparcie w wysokości 1,8 mln stanowi 30% kwoty, o którą wnioskowaliśmy. Kwoty wynikającej z twardych danych i skali naszego działania, w tej chwili największej w kraju wśród teatrów dramatycznych. Jednak jest dla nas wsparcie znaczące, szczególnie przy obecnym zakazie wystawiania spektakli. Otrzymaną pomoc przeznaczymy na:
– utrzymanie zatrudnionych pracowników etatowych (wyspecjalizowanych pracowników sektora kultury – akustyków, oświetleniowców, inspicjentów, garderobianych, charakteryzatorów, techników, pracowników administracyjnych)
– honoraria artystów
– czynsze obu budynków

Mamy nadzieję przetrwać ten trudny czas i niebawem spotkać się z Państwem w naszych teatrach.
Do zobaczenia!” – napisała Krystyna Janda.