Z OSTATNIEJ CHWILI! Pozamieniane nazwy ulic im. Jana Pawła II w Warszawie! [ZDJĘCIA]

  • Post category:Polska

„Ojej, wygląda na to, że ktoś się przejechał nocą po mieście i pozmieniał tabliczki ulic, szkół i parków imienia Jana Pawła II… „ – pisze Pani Katarzyna. 

ReklamaZamiast Aleja Jana Pawła przechodnie mogą przeczytać Aleja Ofiar Jana Pawła II.

Reklama

Tymczasem „Jan Paweł II został oszukany w kwestii byłego kardynała McCarricka” – powiedział abp Stanisław Gądecki Przewodniczący Episkopatu Polski.

„Przed nominacją McCarricka do Waszyngtonu Papież nie otrzymał od biskupów amerykańskich pełnych i kompletnych informacji o jego zachowaniu moralnym, a sam McCarrick skłamał – w liście z 6 sierpnia 2000 roku – że nie miał z nikim relacji seksualnych” – stwierdził metropolita poznański.

Przewodniczący Episkopatu Polski podkreślił, że odpowiedzią Kościoła na raport o byłym kard. McCarricku są słowa Papieża Franciszka ze środowej audiencji, podczas której Papież zapewnił o swej bliskości względem ofiar wszelkiego wykorzystywania i podkreślił konieczność wykorzenienia tego zła z Kościoła.

„Sprawa byłego kard. McCarricka jest krzywdząca również dla św. Jana Pawła II, który został przez niego cynicznie oszukany” – podkreślił przewodniczący Episkopatu Polski.