Zaatakował hindusa w autobusie. Uderzał go po twarzy, głowie i całym ciele [WIDEO]

  • Post category:Polska

Policjanci z Wawra już w drodze na interwencję, chwilę po przyjęciu zgłoszenia zatrzymali podejrzewanego o znieważenie oraz stosowanie przemocy wobec obywatela Indii. 35-letni Dominik Z. usłyszał w prokuraturze zarzut za przestępstwo na tle narodowościowym, został objęty policyjnym dozorem i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego.

Reklama

W sobotę policjanci z Wawra otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło w autobusie. Kierowca zatelefonował na numer alarmowy i poinformował, że pasażer, obywatel Indii, został zaatakowany przez mężczyznę, który uderzał go po twarzy, głowie i całym ciele oraz znieważył. Podejrzany był w towarzystwie kolegi. Zgłaszający przekazał rysopisy i szczegóły ubioru mężczyzn oraz wskazał, w którym kierunku się oddalili.

Reklama

Wawerscy policjanci natychmiast podjęli czynności. Skierowali się na miejsce. W najbliższej okolicy rozpoczęli poszukiwania mężczyzn. Na widok stróżów prawa podejrzewani próbowali się ukryć, funkcjonariusze szybko ich zatrzymali, a zgłaszający i świadkowie bez trudu rozpoznali. Pokrzywdzonemu udzielono pomocy medycznej.

Śledczy z komisariatu przy ulicy Mrówczej przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i przeprowadzili wszystkie niezbędne czynności. Jeden z mężczyzn został przesłuchany w charakterze świadka, natomiast 35-letniego Dominika Z. wraz ze zgromadzonym materiałem dowodowym policjanci doprowadzili do prokuratury. Tam usłyszał zarzut stosowania przemocy oraz znieważenia osoby z powodu jej przynależności rasowej, został objęty policyjnym dozorem i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego.