Parada Równości: „Nie tylko kobiety mają macicę”

  • Post category:Polska

„W ostatnich dniach pojawia się dużo doniesień od osób nieheteronormatywnych, że na protestach słyszą „schowaj flagę”.Nie jest to nic nowego. Piewcy wolność świętsi od papieża od dawien dawna zapominali w tę swoją wolność włączyć nas, tęczowe osoby.” – pisze Parada Równości na Facebooku.

Reklama

Fot. Pixabay

 

Reklama

„Pragniemy przypomnieć, że hasło tego protestu czyli ABORCJA NA ŻĄDANIE dotyczy również nas. Nie tylko kobiety mają macicę. A ta magiczna literka B, druga w skrócie, a często pomijana w debacie, to osoby biseksualne, które wchodzą w związki również rożnopłciowe (to przykład dla tych topornych, którym wydaje się, że lesbijka czy osoba niebinarna czy trans mężczyzna nie może zajść w ciążę).

Przypominamy również, że inne hasło tego protestu czyli WY******LAĆ dotyczy również Was. Wydaje Wam się, że po tygodniu na ulicy macie prawo decydować kto może na niej protestować, ale my jesteśmy na tej ulicy od lat. Staliśmy z tymi hasłami, zanim to było modne.

Więc następnym razem zanim zabronisz komuś protestować, albo zapragniesz narzucać komuś formę protestu zatrzymaj się i zamilknij, a jak nie potrafisz zamilknąć, to wróć do domu, bo najwyraźniej nie czaisz o co chodzi w tych protestach.” – czytamy na oficjalnym fanpage Parady Równości.